Leczenie zaparć domowe sposoby

Zaparcia dotykają wielu osób. Całkiem niepotrzebnie uważane są za wstydliwą chorobę. Zaparcia mają status choroby cywilizacyjnej. Związane są one min. ze zmianami w naszej diecie. Ze spożywaniem przetworzonych pokarmów. Odchodzimy niestety od natoralnych sposobów żywienia. To jest podstawową przyczyną powstawania zaparć. 

Leczenie zaparć to najczęściej długotrwały proces. Związane jest ono ze zmianami w naszym odżywianiu. Aby przyspieszyć i utrwalić leczenie zaparć można skorzystać ze sprawdzonych i naturalnych metod. Metod, które zazwyczaj skutkują. Domowych metod. Z których z powodzeniem korzystali nasi przodkowie. 

Nalezy pamiętać, że w leczeniu zaparć domowymi sposobami najważniejsze jest dostarczanie organizmowi większej ilości błonnika. Bo to właśnie błonnik odpowiada za lepszą przemianę materii, gromadzenie wody i wydalani zbędnych resztek z organizmu. Tutaj znajdziesz więcej na temat leczenie zaparć domowe sposoby, a poniżej przedstawię kilka z nich. Tych najbardziej znanych i stosowanych bardzo często w leczeniu zaparć. 

Idealne w domowym leczeniu zaparć są wszelkiego rodzaju owoce. I świeże i suszone. Idealnie spisują się świeże jabłka i suszone śliwki. Bardzo skuteczny na zaparcia jest kompot z suszonych śliwek. Działa naprawdę łagodnie ale jest skuteczny. Bardzo skuteczny. 

Nie każdy wie ale także miód jest pomocny w leczeniu zaparć. Łyżkę lub dwie miodu rozpuszczamy wieczorem w ciepłej, przegotowanej wodzie i zostawiamy na noc. Woda powinna mieć maksymalnie 60 stopni. Aby mód nie stracił swoich właściwości. Rano wypijamy.

Leczenie zaparać jest też skuteczne przy pomocy buraków i kminku. Surowego buraka trzemy na drobnej tarce i dodajemy do niego łyżeczkę mielonego kminku, łyżeczkę oleju oraz szczyptę soli. Całość mieszamy ze sobą. Tak przygotowaną miksturę jemy na czczo. Powinno wystarczyć 10 łyżek. Zaparcia powinny ustąpić po 3 dniach.

To tylko niektóre metody leczenia zaparć. Jest ich znacznie więcej i już niedługo będzie można je poznać. 

 

Leczenie zaparć domowe sposoby
Ocena: 4,7 / 5 na podstawie 29 głosów

Opublikowano  April 27th, 2013